Τελευταία Νέα
Αυτοκίνητο

Formula 1: Επικός τελικός – Ο Verstappen εκθρόνισε τον Hamilton στον τελευταίο γύρο!

Αδιανόητο φινάλε με μεγάλο νικητή τον Max Verstappen στον τελευταίο γύρο! Πήρε τη νίκη μέσα από τα χέρα του Lewis Hamilton που προηγούνταν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και στέφθηκε πρωταθλητής, σ' έναν από τους συγκλονιστικότερους τελικούς στη Formula 1!

Ο Ολλανδός πιλότος της Red Bull, Max Verstappen , κατέκτησε τον πρώτο τίτλο της καριέρας του, τερματίζοντας την Κυριακή (12/12) στην πρώτη θέση στο γκραν πρι του Άμπου Ντάμπι στα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα, τον 22ο και τελευταίο αγώνα της σεζόν.
Ο αγώνας ήταν συναρπαστικός με τον Verstappen να ξεπερνά τον Hamilton στον τελευταίο γύρο, μετά από έναν συγκλονιστικό αγώνα, στο καλύτερο πρωτάθλημα των τελευταίων ετών.