Τελευταία Νέα
Διεθνή

Ντόρτμουντ: Χάνεις τον τίτλο, πέφτουν οι μετοχές σου!

Αρνητική επίδοση κατέγραψαν οι μετοχές της Μπορούσια Ντόρτμουντ, οι οποίες έκαναν… βουτιά μετά το χαμένο πρωτάθλημα!

Η Ντόρτμουντ χρειαζόταν μία εντός έδρας νίκη με την Μάιντς για να εξασφαλίσει το πρώτο της πρωτάθλημα μετά από το 2012. Σε μία δραματική τελευταία αγωνιστική βρέθηκε να χάνει 2-0 από το πρώτο ημίχρονο και είδε την Μπάγερν να δέχεται γκολ από την Κολωνία 10 λεπτά πριν το τέλος.

Ωστόσο, ο Τζαμάλ Μουσιάλα σκόραρε στο 89ο λεπτό και οι Βαυαροί κατέκτησαν τον τίτλο, τη στιγμή που οι Βεστφαλοί αρκέστηκαν στην ισοπαλία (2-2). Έτσι, η «σαλατιέρα» πήγε για 11η σερί χρονιά στο Μόναχο και οι μετοχές της Ντόρτμουντ σημείωσαν πτώση έως και 32% στις συναλλαγές της Φρανκφούρτης την Δευτέρα (29/05), σύμφωνα με το Bloomberg.