Σερβία – Λουξεμβούργο 3-1: Μείωσαν οι φιλοξενούμενοι, «κλείδωσε» τη νίκη η γηπεδούχος με… αυτογκόλ! (video)

Νέο ενδιαφέρον προέκυψε στο ματς ύστερα από την μείωση του σκορ που σημείωσε το Λουξεμβούργο, με τον Όλιβερ Τιλ να βρίσκει δίχτυα στο 78ο λεπτό, βάζοντας ξανά στο παιχνίδι την ομάδα του, αλλά το Σανό να κάνει άθελα του το 3-1!

Και από το πουθενά… απέκτησε νόημα το παιχνίδι στην Σερβία. Οι γηπεδούχοι επαναπαύτηκαν στο προβάδισμά τους, το Λουξεμβούργο πήρε τα ηνία του ματς, και ο Όλιβερ Τιλ πιστοποίησε την υπεροχή της ομάδας του, στο 78ο λεπτό, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο ματς!

Απέμεναν δέκα λεπτά, έδωσε την λύση για τους φιλοξενούμενος ο νεοεισελθών, δικαιώνοντας τον προπονητή του, Ντε Μπιάσι, αλλά οι Σέρβοι βρήκαν άμεσα τρίτο γκολ, ύστερα από κακή εκτίμηση και… αυτογκόλ του Σανό!