Βέιλε – Κοπεγχάγη 0-4: «Τεσσάρα» για την ομάδα του Ζέκα – Γκολ και ο διεθνής μέσος!

Εκπληκτική εμφάνιση από την αντίπαλο του ΠΑΟΚ στους ομίλους του Conference League Κοπεγχάγη, στην 7η αγωνιστική του δανέζικου πρωταθλήματος.

Τα… δόντια της έδειξε η Κοπεγχάγη στην 7η αγωνιστική του δανέζικου πρωταθλήματος. Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στους ομίλους του Conference League χρειάστηκε μόλις 18 λεπτά προκειμένου να βρει γκολ κόντρα στη Βέιλε, με τον Λεράγκε να δίνει το προβάδισμα. Στη συνέχεια, στο 24’, ο Μπίελ διπλασίασε τα τέρματα και έστειλε την ομάδα του με 2-0 στα αποδυτήρια.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου (54’) ο Κάρλος Ζέκα έκανε το 3-0, με τον Στάγκε στο 78ο λεπτό να διαμορφώνει το τελικό 4-0. Με αυτό το τρίποντο η αντίπαλος του ΠΑΟΚ παρέμεινε στην πρώτη θέση του πίνακα με 17 βαθμούς, όντας αήττητη μέχρι τώρα με πέντε νίκες και δύο ισοπαλίες.

Κοπεγχάγη: Γκραμπάρα, Κρίστανσεν (70′ Μπένγκστον), Μποΐλενσεν, Κοτσολάβα, Ντικς (81′ Χόιλουντ), Στάγκε, Ζέκα (70′ Μπάλντουρσον), Λεράγκερ, Μπόβινγκ (81′ Σινγκ), Βινκ, Μπίελ (81′ Άνκερσεν)