Γιούνγκ Μπόις – Φερεντσβάρος 2-1 (ημίχρονο): Απίστευτο ματς – κόκκινη κάρτα, πέναλτι και… ανατροπή! (video)

Απίστευτα πράγματα έχουν λάβει χώρα στο πρώτο 40λεπτο της αναμέτρησης της Γιούνγκ Μπόις απέναντι στην Φερεντσβάρος, με τους γηπεδούχους να μένουν με «10» παίκτες και να γυρίζουν… τούμπα το ματς (2-1)!

Στο συγκλονιστικότερο ματς της προκριματικής φάσης του Champions League εξελίσσεται η πρώτη αναμέτρηση των play off ανάμεσα σε Γιούνγκ Μπόις και Φερεντσβάρος, με τους γηπεδούχους να μένουν με παίκτη λιγότερο στο 26’, λόγω της αποβολής του Χέφτι, τους φιλοξενούμενους να αστοχούν με τον Ουζούνι από τα έντεκα βήματα, και εν συνεχεία να βλέπουν γκολ τους να ακυρώνεται, με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα.

Και σα να μην έφτανε αυτό, η Γιούνγκ Μπόις γύρισε «τούμπα» το ματς, με σκόρερ τον 25άχρονο μέσο της Σιέρο στο 40’ ο οποίος είχε βρει δίχτυα και πριν από δύο εβδομάδες στο ματς με την Κλουζ!