Χετάφε – Ατρόμητος 3-0: Τρίτη διαδοχική φιλική ήττα επί ισπανικού εδάφους!

Στο ίδιο έργο θεατές… βρέθηκαν για τρίτη συνεχόμενη φορά οι Περιστεριώτες, με τον Ατρόμητο να ηττάται και πάλι με 3-0 επί ισπανικού εδάφους, αυτή την φορά από την Χετάφε, με το πρώτο σαρανταπεντάλεπτο, να του στερεί ξανά την διεκδίκηση ενός θετικού αποτελέσματος.

Βελτιωμένος αλλά απρόσεκτος παρουσιάστηκε και στο τρίτο διαδοχικό, φιλικό παιχνίδι του επί ισπανικού εδάφους ο Ατρόμητος, ο οποίος όπως και στην αναμέτρηση με τις Έλτσε και Βαλένθια, έτσι και σήμερα, βρέθηκε πίσω στο σκορ από νωρίς από την Χετάφε στο Πινατάρ Αρένα, οδηγήθηκε στην ανάπαυλα με το σκορ στο 2-0, και αν και δημιούργησε επικίνδυνες καταστάσεις στην «επανάληψη» δεν κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Ο Ατρόμητος του Άνχελ Λόπεθ παρατάχθηκε με επτά νέα πρόσωπα στη σύνθεσή του και συγκεκριμένα τους Πίριτς, Βασιλαντωνόπουλο, Χατζηισαΐα, Κλωναρίδη, Μπεντινέλι, Πισάνο και Κουλούρη.

Στο 16' έχασε μεγάλη ευκαιρία να πάρει το προβάδισμα όταν ο Νάτσος με σουτ εκτός περιοχής ανάγκασε τον Ντιέγκο Κόντε να αποκρούσει με δυσκολία σε κόρνερ, παρουσιάστηκε κινητικός αλλά δεν ανταμείφθηκε…

Απεναντίας, το 1-0 ήρθε στο 20' από τον Ενές Ουνάλ με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, με τον ίδιο ποδοσφαιριστή 18 λεπτά μετά να κάνει το 2-0 με πλασέ εντός περιοχής, ενώ το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε με εκτέλεση φάουλ στο 53' από τον Νταβίντ Τιμόρ.