Έλτσε – Ατρόμητος 6-1: Βαριά ήττα στην πρεμιέρα των φιλικών

Οι Περιστεριώτες έδειξαν ένα πρώτο δείγμα εν όψει της νέας σεζόν.

Την πρώτη φιλική αναμέτρηση επί ισπανικού εδάφους έδωσε ο Ατρόμητος. Οι Περιστεριώτες ήρθαν αντιμέτωποι με την ήττα με 6-1 από την Έλτσε, γεγονός που δηλώνει τις πολλές αδυναμίες που έχει ακόμα η ομάδα.

Στο 7ο μόλις λεπτό οι Ισπανοί κατάφεραν να μπουν μπροστά στο σκορ έπειτα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καρίγιο. Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου (47’) ο Κιβρακίδης στην προσπάθειά του να απομακρύνει τον κίνδυνο, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μανδά για το 2-0.

Το 3-0 για την Έλτσε δεν άργησε να έρθει, με σκόρερ τον Μπογέ, ενώ στην προηγούμενη ακριβώς φάση ο Ατρόμητος σημείωσε δοκάρι με δυνατό σουτ του Πισάνο. Στο 65’ ο Τομάσεβιτς δεν έπιασε καλά μια κεφαλιά, με αποτέλεσμα να σημειώσει νέο αυτογκολ για την ομάδα του και να κάνει το 4-0.

Το μόνο τέρμα που βρήκαν οι Περιστεριώτες ήταν εκείνο με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κωτσόπουλου. Τέλος το 5-1 σημείωσε ο Πιάτι (83’), ενώ ο πρώην παίκτης της ΑΕΚ σκόραρε ξανά για να διαμορφώσει το τελικό 6-1.