Football Talk

Αγγλία – Ανδόρρα 0-3: Με Κέιν από την άσπρη βούλα και νέο «χτύπημα» Λίνγκαρντ οι Άγγλοι σφραγίζουν τη νίκη! (video)

Με πρωταγωνιστές τους Χάρι Κέιν και Τζέσι Λίνγκαρντ η Αγγλία παίρνει προβάδισμα τριών τερμάτων.

Τη διαφορά των τερμάτων της διευρύνει η Αγγλία, στην αναμέτρηση με αντίπαλο την Ανδόρρα. Στο 70ο λεπτό ο Μάουντ βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση βολής έπειτα από την εξαιρετική κάθετη που του έβγαλε ο Γκρίλις, όμως ανατράπηκε αντικανονικά από την αντίπαλη άμυνα. Έτσι ο διαιτητής Παπαπέτρου έδειξε την άσπρη βούλα και ο Κέιν με εύστοχη εκτέλεση έκανε το 2-0 για τα «λιοντάρια».

Δείτε το γκολ:

Λίγα λεπτά αργότερα τα παιδιά του Σάουθγκεϊτ «πλήγωσαν» ξανά την Ανδόρρα. Συγκεκριμένα σε μια φάση με τους πρωταγωνιστές του πρώτου γκολ, ο Σάκα σέρβιρε στον Λίνγκαρντ κι εκείνος με μια… βολίδα έξω από την περιοχή, έγραψε το 3-0.