Μάντσεστερ Σίτι – Άρσεναλ: «Κεραυνοβολούν» από νωρίς Γκιουντογκάν και Φεράν Τρόρες (video)

Πολύ νωρίς στην αναμέτρηση η Μάντσεστερ Σίτι κατάφερε να πάρει προβάδισμα δύο γκολ και να βάλει σε πολύ δύσκολη θέση την Άρσεναλ.

Δεν πήρε πολλή ώρα στην Μάντσεστερ Σίτι να βρει τον ρυθμό της στην αναμέτρηση με αντίπαλο την Άρσεναλ, για την 3η αγωνιστική της Premier League. Με δύο γρήγορα γκολ που βρήκε, κατάφερε να πάρει ένα σημαντικό προβάδισμα στην αναμέτρηση.

Στο 7ο λεπτό ο Ζεσούς έβγαλε τη σέντρα από τα αριστερά και ο Γκιουντογκάν – ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε στον αέρα – σημείωσε το 1-0 για τους «πολίτες».

Στη συνέχεια, τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Μπερνάντο Σίλβα επιχείρησε να βγάλει μια σέντρα, η μπάλα βρέθηκε στα πόδια του Φεράν Τρόρες ο οποίος εκτέλεσε τον Λένο!