Live: Μποέμιανς - ΠΑΟΚ 2-1 (Τελικό)

Λεπτό προς λεπτό, όλες οι εξελίξεις που λαμβάνουν χώρα στην πρώτη ευρωπαϊκή αναμέτρηση του ΠΑΟΚ για την τρέχουσα σεζόν, απέναντι στην Μποέμιανς, στον Γ' προκριματικό γύρο του Conference League, από το BN Sports και τον Δημήτρη Μανάκο.
Ανανεώνεται συνεχώς...

Μποέμιανς - ΠΑΟΚ 2-1. Σας ευχαριστούμε που ήσασταν μαζί μας!

94ο λεπτό: Απομάκρυνε η άμυνα του ΠΑΟΚ, λήξη της αναμέτρησης!

93ο λεπτό: Η τελευταία φάση του ματς ανήκει στην Μποέμιανς, με φάουλ σε καλό σημείο!

90ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Σφιντέρσκι, απομάκρυνε ο Τάμπλοτ.

87ο λεπτό: Κεφαλιά του Μουργκ, εκτός εστίας.

83ο λεπτό: Προσπαθεί να πιέσει ο ΠΑΟΚ, υποχωρεί στο γήπεδο η Μποέμιανς.

77ο λεπτό: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, με τον Ολιβέιρα να σκοράρει στο ντεμπούτο του. Εξαιρετική σέντρα από τον Σβαμπ, πολύ ωραία κεφαλιά από τον Ολιβέιρα που "άνοιξε λογαριασμό".

74ο λεπτό: Καλό σουτ του Μπίσεσβαρ, ήλεγχε την πορεία της μπάλα ο Ταμπλότ.

72ο λεπτό: Σέντρα-σουτ του Βιερίνια, απομάκρυνε η άμυνα της Μποέμιανς.

68ο λεπτό: Έχει πέσει ο ρυθμός της αναμέτρησης, ελέγχει το ματς η Μποέμιανς.

62ο λεπτό: Στο γήπεδο οι Τζόλης, Μπίσεσβαρ και Κούρτιτς. Αποχωρούν οι Ελ Καντουρί, Εσίτι και Καγκάβα.

60ο λεπτό: "Τριπλή αλλαγή" ετοιμάζει ο Ράσβαν Λουτσέσκου!

56ο λεπτό: Σουτ του Ολιβέιρα από δύσκολη γωνία, μπλόκαρε ο Τάμπλοτ.

54ο λεπτό: Καλό σουτ του Βιερίνια από μακριά, απέκρουσε ο Τάμπλοτ.

52ο λεπτό: ΓΚΟΛ για την Μποέμιανς, και πάλι με τον Κουτ! Εξαιρετικό σουτ εκτός περιοχής, λάθος εκτίμηση από τον Αλέξανδρο Πασχαλάκη.

50ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για την Μποέμιανς. Κόρνερ για τους Ιρλανδούς, δεν πρόλαβε να μπει στην πορεία της μπάλας ο Κέλι.

47ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Εσίτι μέσα από την περιοχή, ύστερα από πάσα του Ζίβκοβιτς, ενστικτώδης απόκρουση του Τάμπλοτ.

Έναρξη του δευτέρου μέρους, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

Ημίχρονο στην αναμέτρηση. Μποέμιανς - ΠΑΟΚ 1-0!

45ο λεπτό: Γύρισμα του Βιερίνια από τα αριστερά, δεν μπόρεσε να ευνοηθεί ο Καγκάβα!

42ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για την Μποέμιανς. Σούταρε εκτός περιοχής ο Ντεβόι, δίπλα από την εστία του Πασχαλάκη η μπάλα.

38ο λεπτό: Σέντρα με στόχο τον Κέλι, βγήκε έγκαιρα ο Πασχαλάκης.

34ο λεπτό: Καλό σουτ του Σοάρες, απομάκρυνε με δυσκολία ο Τάλμποτ.

32ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Πέρασε από δύσκολη γωνία τον τερματοφύλακα της Μποέμιανς ο Ελ Καντουρί, αλλά δεν κατάφερε να γυρίσει την μπάλα στον Ολιβέιρα.

30ο λεπτό: Σουτ του Ελ Καντουρί εκτός στόχου - απειλεί άμεσα η Μποέμιανς, με τον Βαρέλα να απομακρύνει.

27ο λεπτόΠροσπαθεί να συνέλθει από το «σοκ» ο ΠΑΟΚ, καθώς το γκολ που δέχθηκε, επετεύχθη κόντρα στην ροή του ματς.

22ο λεπτό: ΓΚΟΛ για την Μποέμιανς! Λάθος του Μιχαηλίδη, έχασε την μπάλα από τον Κέλι, ο οποίος γύρισε στον Κουτ, που με προβολή νίκησε τον Πασχαλάκη, «γράφοντας» το 1-0!

19ο λεπτό: Τετ α τετ ο Ολιβέιρα, δεν έκανε καλό κοντρόλ και δεν πρόλαβε να εκτελέσει.

16ο λεπτό: Επικίνδυνη κατάσταση για την Μποέμιανς, γύρισε και απομάκρυνε άμεσα ο Βιερίνια.

15o λεπτό: Ωραία προσπάθεια του Σοάρεζ, σέντρα για τον Ολιβέϊρα, ο οποίος πήρε την κεφαλιά, αλλά δεν βρήκε συμπαίκτη του.

10ο λεπτό: Eλέγχει το ματς στο ξεκίνημα ο ΠΑΟΚ, αγχωμένοι μοιάζουν οι ποδοσφαιριστές της Μποέμιανς.

5ο λεπτό: Κεφαλιά του Βαρέλα, στο πρώτο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, δεν βρήκε στόχο.

2ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Ολιβέιρα, ασταθής απόκρουση του Ταλμπότ, αστόχησε από την μικρή περιοχή ο Ζίβκοβιτς!

Σέντρα στο παιχνίδι!
Η χθεσινή συνέντευξη Τύπου των Ράσβαν Λουτσέσκου και Αντελίνο Βιερίνια:

Τα σημαντικότερα στιγμιότυπα από την πρόκριση της Μποέμιανς απέναντι στην Ντούντελαντζ:

Sold
out το Aviva Park από το πρωί της Τρίτης!

Δεν έχει δεχθεί γκολ σε τρία διαδοχικά ματς η Μποέμιανς, με τα δύο εξ’ αυτών να έχουν διεξαχθεί στο «σπίτι» της!

Διαιτητής της αναμέτρησης ο Φινλανδός Άντι Μανούκα!

Έτοιμος για το πρώτο ματς της σεζόν ο ΠΑΟΚ!

Aν ο ΠΑΟΚ εξασφαλίσει την πρόκρισή του μετά την ολοκλήρωση των δύο ενενηνταλέπτων απέναντι στην Μποέμιανς, θα αντιμετωπίσει το νικητή του ζευγαριού Χιμπέρνιαν-Ριέκα.

Πάτησε χορτάρι ο ΠΑΟΚ, σε μισή ώρα το σφύριγμα της έναρξης!

Τότε ο ΠΑΟΚ είχε επικρατήσει στους ομίλους του Europa League με 3-1 στο Δουβλίνο, και ο μοναδικός ποδοσφαιριστής του που ανήκει ακόμα στην ομάδα, είναι ο αρχηγός του, Αντελίνο Βιερίνια.

Αυτή είναι μόλις η δεύτερη φορά που ο ΠΑΟΚ ταξιδεύει στην Ιρλανδία σε ολόκληρη την ιστορία του, με το προηγούμενο πέρασμά του να χρονολογείται πριν από μία δεκαετία απέναντι στην Σάμροκ Ροβερς!

Η είσοδος της Μποέμιανς στο Αviva stadium για την καθιερωμένη προθέρμανση:

Η στήριξη του ΠΑΟΚ στους πληγέντες από τις πυρκαγιές:

Για πρώτη φορά βασικός για τον ΠΑΟΚ ο Σίντζι Καγκάβα, «επίσημο» ντεμπούτο για το Νέλσον Ολιβέιρα!

Καμία αλλαγή στην ενδεκάδα της Μποέμιανς, σε σχέση με το ματς με την Ντούντελαντζ.

Οι επιλογές του Κιθ Λονγκ στην ενδεκάδα της Μποέμιανς:

Ας δούμε τους ένδεκα ποδοσφαιριστές που επέλεξε ο Ρουμάνος τεχνικός:

Πρόκειται για το πρώτο ματς του Ράσβαν Λουτσέσκου στον ΠΑΟΚ, μετά από την επιτυχημένη διετία 2017-19, με το τελευταίο του εκτός έδρας παιχνίδι να είναι ο τελικός Κυπέλλου Ελλάδος, και η κατάκτηση του τροπαίου με 1-0 απέναντι στην ΑΕΚ.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την πρώτη φετινή ευρωπαϊκή αναμέτρηση του ΠΑΟΚ απέναντι στην Μποέμιανς, για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Conference League!