Τένις

Wimbledon: Εκτός συνέχειας τα αδέρφια Τσιτσιπά

Οι Στέφανος και Πέτρος Τσιτσιπάς δεν κατάφεραν να σημειώσουν την πρώτη τους νίκη στο διπλό σε Grand Slam, καθώς γνώρισαν την ήττα από τους Νόρι και Μουνάρ.

Τα αδέρφια Τσιτσιπά δεν κατάφεραν να επικρατήσουν των Νόρι/Μουνάρ στο Wimbledon, με το ελληνικό δίδυμο να γνωρίζει την ήττα με 7-5 και 7-6(5). Οι Νόρι και Μουνάρ πίεσαν αρκετά στο σέρβις του Πέτρου, με το σκορ στο πρώτο σετ να φτάνει στο 5-5. Τελικά με break στο σέρβις του Πέτρου, οι δύο αντίπαλοι του ελληνικού ζευγαριού πήραν το πρώτο σετ.

Στο δεύτερο ο αγώνα ήταν ακόμα πιο ισορροπημένος, με τις δύο ομάδες να φτάνουν τελικά στο tie break. Εκεί οι Πέτρος και Στέφανος δεν κατάφεραν να κάνουν το βήμα παραπάνω, με τους Νόρι/Μουνάρ να επικρατούν 7-5 και έτσι έμειναν εκτός συνέχειας. Επόμενος αγώνας για τα αδέρφια Τσιτσιπά θα είναι σε 12 μέρες στο Αμβούργο.