Basket Talk

Σκορπάει τρόμο η Νιγηρία, 94-71 διέλυσε την Αργεντινή σε φιλικό ενόψει Ολυμπιακών Αγώνων

Μία ακόμη εντυπωσιακή εμφάνιση σε φιλικό προετοιμασίας από τη Νιγηρία που στέλνει μηνύματα ενόψει Ολυμπιακών Αγώνων
Σχετικά Άρθρα

Μετά τη νίκη επί των ΗΠΑ η Νιγηρία έστειλε νέο... μήνυμα για τη δύναμή της διαλύοντας σε φιλικό προετοιμασίας που έλαβε χώρα στο Λας Βέγκας την Αργεντινή με το εντυπωσιακό 94-71.

Οι Αφρικανοί που προηγήθηκαν 43-33 στο ημίχρονο ήταν απόλυτα κυρίαρχοι της αναμέτρησης σκοράροντας με άνεση. Ο Jahlil Okafor με 15 σε μόλις 14 λεπτά συμμετοχής ήταν ο πρώτος σκόρερ της ομάδας του Mike Brown ενώ ο Precious Achiuwa πρόσθεσε 12 ο Chimezie Metu 10 και ο Josh Okogie 10.

Από την απογοητευτική Αργεντινή όπου κανείς παίκτης δεν είχε διψήφιο αριθμό πόντων προσπάθησε ο Nicolas Laprovittola με 8 πόντους.