Sports

Παναθηναϊκός - ΑΕΚ 3-0: Πράσινος θρίαμβος σε ένα ντέρμπι - διαφήμιση για το ποδόσφαιρο, αλλά όχι για την Ένωση

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε της ΑΕΚ με 3-0 (27/02) κι έκανε ένα ματς με φοβερό ρυθμό, παράσταση για έναν ρόλο! Πρώτη νίκη σε ντέρμπι για τους «πράσινους» στη φετινή Super League, που κυριάρχησαν κατά κράτος της άτολμης «Ένωσης» και την φιλοδώρησαν με τρία γκολ, στα πρώτα τριάντα λεπτά, εξασφαλίζοντας παράλληλα, την είσοδό τους στα play-offs!

Ούτε που σκέφτηκε να θέσει εν αμφιβόλω το εντός έδρας σερί που έχει «χτίσει» απέναντι στην ΑΕΚ!
Ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 3-0 (27/02) της «Ένωσης» που δεν έχει νίκη στην έδρα των πρασίνων -σε κανονική διάρκεια πρωταθλήματος- από το 2006!
Μέσα σε 29 λεπτά, το «Τριφύλλι» έκανε φύλλο και... φτερό την κιτρινόμαυρη άμυνα, που μάζεψε την μπάλα από τα δίχτυα της τρεις φορές, για τρίτη φορά στη φετινή σεζόν, μετά τα ματς με τον ΟΦΗ και τον Ολυμπιακό.
Μάλιστα, η τελευταία φορά που δέχτηκε τρία γκολ πριν συμπληρωθεί μισή ώρα παιχνιδιού, ήταν στις 20 Μαρτίου του 2011, όταν ηττήθηκε με 6-0 από τον Ολυμπιακό.