Sports

Άρης - Βόλος 0-2: Το λάθος του Εντιαγέ και η... ζωγραφιά του Κορέα «τιμώρησαν» τους ανούσιους επιθετικά Θεσσαλονικείς!

Ο Άρης υπέστη ήττα-σοκ με 2-0 από τον Βόλο (05/02) στο Κλεάνθης Βικελίδης, αφού παρότι κυριαρχούσε για 80 λεπτά, ένα λάθος του Εντιαγέ και ένα πανέμορφο γκολ του Κορέα, έκριναν την αναμέτρηση!

Η μεγάλη νίκη της 21ης αγωνιστικής επί της ΑΕΚ (02/02, 2-1) αποδείχθηκε μία «παρένθεση».
Ο Άρης παρουσίασε τις ίδιες επιθετικές παθογένειες απέναντι στον Βόλο και ηττήθηκε με 2-0 (05/02) στο Κλεάνθης Βικελίδης, αφού δεν μπόρεσε να μετουσιώσει την κυριαρχία του σε κάποιο γκολ.
Αρνητικός πρωταγωνιστής ο Εντιαγέ που έχασε την μπάλα εύκολα στο 80' και είδε να ανοίγει το σκορ από δικό του λάθος, ενώ πέντε λεπτά αργότερα, ο Κορέα με ένα γκολ-ποίημα, έγραψε το τελικό σκορ της αναμέτρησης.