Sports

Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ 1-3: One Man Show από τον Κούρτιτς, μεγάλη νίκη στη Λεωφόρο

Ο ΠΑΟΚ πήρε σπουδαία νίκη στο Απόστολος Νικολαΐδης απέναντι στον Παναθηναϊκό, με 3-1, με τον Γιάσμιν Κούρτιτς να διαμορφώνει το τελικό σκορ με δύο δικά του τέρματα στο 85' και στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων! Ο Άκπομ άνοιξε το σκορ στο 13ο λεπτό μετά από υπέροχη ενέργεια του Ζίβκοβιτς, ενώ ο Μαουρίσιο έφερε το ματς στα ίσια στο 59ο!
Σπουδαίο διπλό για τον ΠΑΟΚ στη Λεωφόρο, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γιάσμιν Κούρτιτς!
Οι Θεσσαλονικείς επικράτησαν με 3-1 του Παναθηναϊκού, σε ένα ντέρμπι όπου το θέαμα δεν έλειψε, ειδικά στο δεύτερο μέρος!
Ο Τσούμπα Άκπομ έδωσε το προβάδισμα στο 13ο λεπτό στην ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου, ενώ ο Μαουρίσιο ισοφάρισε προσωρινά στο 59ο! «Μοιραίος» ο Βιγιαφάνιες που υπέπεσε σε πέναλτι, δίνοντας την ευκαιρία στον Κούρτιτς να γράψει το 2-1 στο 85ο λεπτό, με τον ίδιο παίκτη να διαμορφώνει το τελικό σκορ στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων με μία υπέροχη εκτέλεση φάουλ!