Sports

ΠΑΟΚ – Βόλος 4-4: Το ματς της χρονιάς στην Τούμπα με οκτώ γκολ και μία απίστευτη ανατροπή των φιλοξενούμενων!

Το καλύτερο ματς της φετινής χρονιάς και πιθανώς και το πιο εντυπωσιακό από όσα θα ακολουθήσουν, έλαβε χώρα στο γήπεδο της Τούμπας ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Βόλο, με τους Θεσσαλονικείς να πηγαίνουν στο ημίχρονο με το 4-1, αλλά να παρουσιάζουν μία εντελώς διαφορετική εικόνα στο δεύτερο μέρος! Η ομάδα του Αμπασκάλ βρήκε τα ψυχικά αποθέματα, έκανε το 4-4, ενώ είχε «σωθεί» και από άστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βιεϊρίνια, και πανηγύρισε ένα σπουδαίο αποτέλεσμα!

Απίστευτη ήταν η εξέλιξη στο ματς της 7ης αγωνιστικής στην Τούμπα, με τον ΠΑΟΚ να βρίσκεται πίσω στο σκορ, εν συνεχεία να πραγματοποιεί το καλύτερο ημίχρονο του τα τελευταία επτά χρόνια, αλλά εν τέλει να καταλήγει να χάνει δύο βαθμούς, από το εντυπωσιακό Βόλο, που έκανε το 4-1, 4-4, ευνοούμενος και από την άστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βιεϊρίνια, πριν την απόλυτη ανατροπή!