Sports

ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕΚ 1-2: «Χρυσή» αλλαγή ο Σάκχοφ, νίκησε τους Ηπειρώτες στο 90'!

Η ΑΕΚ επικράτησε με 2-1 (27/11) του ΠΑΣ Γιάννινα στο στάδιο των Ζωσιμάδων, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γέβγεν Σάκχοφ που… λύτρωσε την «Ένωση» στο 90’, έντεκα λεπτά μετά την είσοδό του στο παιχνίδι! Σημαντικό διπλό για τους «κιτρινόμαυρους» που ανέτρεψαν το εις βάρος τους 1-0 από το 5ο λεπτό και έφυγαν με το τρίποντο από τα Ιωάννινα!
Τεράστιο διπλό για την ΑΕΚ με «λυτρωτή» τον Γέβγεν Σάκχοφ που έγραψε το τελικό 2-1 απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα!
Η «Ένωση» ανέτρεψε το προβάδισμα των Ηπειρωτών από το πέναλτι του Εραμούσπε στο 5ο λεπτό, με δύο υπέροχα σουτ εκτός περιοχής.
Αρχικά, ο Άμραμπατ ισοφάρισε στο 9', ενώ ο Σάκχοφ «λύτρωσε» την ΑΕΚ και «ξέρανε» τον ΠΑΣ Γιάννινα με τη συμπλήρωση των 90'!
Επικό ματς στο στάδιο των Ζωσιμάδων, αφού αμφότερες οι ομάδες είχαν πολύ μεγάλες ευκαιρίες, με το ματς να βάφεται... κιτρινόμαυρο, στην επιστροφή του Αργύρη Γιαννίκη στα Ιωάννινα ως αντίπαλος!