Λιλ - Νις 0-4: «Διασυρμός» για την πρωταθλήτρια Γαλλίας!

Τεράστιο κάζο για την πρωταθλήτρια Γαλλίας, Λιλ, που ηττήθηκε με 4-0 από την Νις στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του γαλλικού πρωταθλήματος.
Με τον Κάσπερ Ντόλμπεργκ σε μεγάλη μέρα, που σκόραρε δις (1', 63') η Νις «διέλυσε» την πρωταθλήτρια Γαλλίας, Λιλ, με 4-0!

Ήδη από το πρώτο ημίχρονο το διαμορφωθέν 3-0 υπέρ των φιλοξενούμενων, δεν άφηνε πολλά περιθώρια για τους «λιλουά» που βρέθηκαν να χάνουν με 2-0 μόλις στο 5ο λεπτό!

Ο Δανός επιθετικός έβαλε το κερασάκι στην «τούρτα» στο 63' και το σκορ ίσως είχε πάρει μεγαλύτερες διαστάσεις, αν το γκολ του Γκιουρί δεν είχε ακυρωθεί ως οφσάιντ είκοσι λεπτά πριν το τέλος του αγώνα.

Με τον τρόπο αυτό, η Λιλ δεν κατάφερε να γευτεί τη χαρά τη νίκης για δεύτερο σερί παιχνίδι, μετά το 3-3 της πρώτης αγωνιστικής με τη Μετς που διαμορφώθηκε από την ισοφάριση του Μπουράκ Γιλμάζ, στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων!