Ουτρέχτη – Βόλος 6-2: Βαριά ήττα με «διπλό» Δουβίκα

Νέα ήττα για τον Βόλο στο πλαίσιο της καλοκαιρινής προετοιμασίας, καθώς γνώρισε την βαριά ήττα με 6-2 από την Ουτρέχτη του Τάσου Δουβίκα.

Τέταρτη ήττα σε ισάριθμα φιλικά για τον Βόλο, αυτή την φορά με το «βαρύ» 6-2 από την Ουτρέχτη. Αυτός που άνοιξε το σκορ δεν ήταν άλλος από τον πρώην παίκτη της ομάδας, Τάσο Δουβίκα, που έκανε το 2-0 με γκολ στο 29’ και το 33’. Ο Τίμπερ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3, δύο λεπτά αργότερα, ενώ για τους Βολιώτες μείωσε σε 3-1 ο Βαν Βέερτ στο 37’.

Λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Νίνης έκανε το 3-2, με τον Βόλο να «μπαίνει» και πάλι στο ματς. Τελικά οι Ολλανδοί «τελείωσαν» τον αγώνα στο 68’, με τον Μπαλκ να «γράφει» το 4-2. Ο ίδιος με το δεύτερο προχωπικό του γκολ έκανε στο 86’ το 5-2, ενώ το «κερασάκι» στην τούρτα έβαλε με πέναλτι ο φαν ντε Στρέικ στο 90’.